Sponsor naszej szkoły

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

18 stycznia 2020r. wolontariusze z  klas siódmych i ósmych już od wczesnych godzin rannych pomagali w organizacji Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

 Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane było małym mieszkańcom Amazonii. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1,5 tyś. uczestników  z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Po uroczystym powitaniu, kolędnicy wysłuchali misyjnych opowieści, wyobrażając  sobie, że płyną statkiem po Amazonii. O godz. 10 odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodził biskup Janusz Mastalski.  Po posiłku kolędnicy wzięli udział w zabawach z krańca świata, misyjnym quizie oraz wspólnym śpiewaniu pieśni religijnych. Nasi wolontariusze byli  koordynatorami grup, czuwali nad sprawnym przebiegiem spotkania, które zakończyło się błogosławieństwem oraz  rozesłaniem.

Comments are closed.