Sponsor naszej szkoły

Darmowe bilety do kona i vouchery na kawę w ramach spotkań integracyjnych

Szanowni Państwo, 

W imieniu polskiego przedstawicielstwa Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Krakowa do udziału w programie grupowych spotkań integracyjnych, w ramach których uczestnicy otrzymują darmowe bilety do kina oraz vouchery na kawę i deser w kawiarni Nowa Prowincja w okolicy Rynku Głównego. 

Program skierowany jest w jednej strony do osób, które przybyły do Krakowa po 24 lutego 2022 roku, a z drugiej do mieszkańców Krakowa, w tym do rodzin, osób starszych oraz młodzieży. Jego celem jest zintegrowanie osób przybyłych z lokalną społecznością, umożliwienie dialogu międzykulturowego i budowania więzi społecznych

W programie jest miejsce dla ponad 1100 uczestników, dlatego chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców na terenie Krakowa. Zwracamy się z prośbą o przesłanie informacji o wydarzeniu do instytucji kultury oraz wszelkich kanałów informowania o wydarzeniach na terenie miasta.  

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz link do rejestracji znajdują się poniżej. W załączniku natomiast znajduje się plakat do wydrukowania oraz grafiki do mediów społecznościowych (w 3 wersjach językowych), z których można korzystać przesyłając informacje o projekcie. W ogłoszeniu prosimy każdorazowo o podanie linku do formularza rejestracyjnego. 

W razie pytań czy wątpliwości, prosimy o kontakt z naszym biurem. 

Z poważaniem,
UNHCR Kraków

———————-

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.office.com/e/51Pywq2vzR 

Formularz dostępny jest w językach polskim, ukraińskim oraz angielskim. 

Na czym polega projekt Making Friends ?
Making Friends Meetup to inicjatywa mająca na celu uczczenie Światowego Dnia Uchodźcy poprzez wzmocnienie porozumienia pomiędzy uchodźcami a społecznością goszczącą ich w Krakowie. Zapraszamy zarówno polskich, jak i nowoprzybyłych uczestników do wspólnego spotkania i odkrywania możliwości międzykulturowego dialogu. 


Uczestnicy otrzymają DARMOWE VOUCHERY do kawiarni w centrum starego miasta Krakowa lub DARMOWE VOUCHERY na bilety do kina na krakowskim Rynku Głównym.

Spotkania rozpoczynają się 20 czerwca 2023 r., w Światowym Dniu Uchodźcy. Zachęcamy uczestników do jak najszybszej rejestracji, aby mieć wystarczająco dużo czasu na dobranie się w grupy. Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich, w tym dla rodzin i osób starszych.

Jak to działa?

  1. Można zarejestrować się jako grupa 2-3 osób lub jako osoba indywidualna. Osoby, które zarejestrują się indywidualnie, zostaną dobrane w grupy liczące od 4 do 8 osób. W przypadku rodzin możliwa jest rejestracja do 6 uczestników. 
  2. Zarejestrowani uczestnicy zostaną skontaktowani ze swoją grupą, poprzez wymianę informacji kontaktowych, takich jak numery telefonów i e-maile. Powiadomienia zostaną przesłane drogą mailową. 
  3. Uczestnicy wspólnie wybiorą dzień spotkania. W wybranym dniu odbierają vouchery i cieszą się wspólnie spędzonym czasem. Vouchery należy odebrać najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku. 
  4. Uczestnicy zostaną poproszeni o przesłanie swojej opinii o wydarzeniu za pośrednictwem dostarczonego formularza zwrotnego około 30 czerwca.
    Zachęcamy też, aby zrobić sobie selfie z nowymi przyjaciółmi i opisać swoje doświadczenia w mediach społecznościowych dodając hashtag #MeetWithRefugees, aby inni mogli znaleźć Wasze posty.
    Uczestnicy publikujący posty w mediach społecznościowych lub przesyłający formularz opinii, mają szansę wygrać dodatkowe vouchery i bilety w loterii

O Światowym Dniu Uchodźcy

Światowy Dzień Uchodźcy, obchodzony corocznie 20 czerwca, jest globalnym wydarzeniem, które podnosi świadomość na temat trudnej sytuacji milionów uchodźców na całym świecie. Ta okazja służy jako przypomnienie o sile, odwadze i odporności osób i rodzin zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu konfliktu, prześladowań lub przemocy. Dzień ten zachęca również do solidarności i wzywa do większego wsparcia, ochrony i rozwiązań dla uchodźców, promując bardziej współczujący i zintegrowany świat. Tegoroczny temat Światowego Dnia Uchodźcy brzmi: “Nadzieja z dala od domu”. 

Oskar GRZEGORCZYK

Assistant Government Liaison Officer

UNHCR Sub-Office Krakow, Poland

Batorego 25, 31-135 Krakow

Mobile: +48 734 827 877

www.unhcr.pl | data.unhcr.org
Twitter | Facebook | Instagram

Comments are closed.