Dzień Dziecka – życzenia Prezydenta Miasta Krakowa

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Z okazji Dnia Dziecka Pan Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa skierował do wszystkich najmłodszych nagranie z życzeniami optymizmu, zdrowia, dziecięcej beztroski, samych słonecznych i pogodnych dni. Uprzejmie proszę o przekazanie treści życzeń oraz towarzyszącego im nagrania uczniom z kierowanych przez Państwa przedszkoli, szkół i placówek.

A.      Nagranie jest dostępne tutaj

B.      Życzenia Pana Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa:

Szanowni Państwo,
Młodzi Mieszkańcy i Przyjaciele Krakowa,

1 czerwca, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne święto będzie wyjątkowe, choćby z tego powodu, że w końcu po wielu miesiącach nauczania zdalnego wracacie do ławek i możecie cieszyć się spotkaniami z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami.

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam optymizmu i zdrowia, dziecięcej beztroski, ale również – choć w tym roku wiosenna aura nie do końca dopisuje – samych słonecznych i pogodnych dni. Niech Wasze święto, a także czas zbliżających się wakacji będą okazją do spotkań z przyjaciółmi, rodziną, wszystkimi lubianymi przez Was osobami, z którymi być może nie widzieliście się od wielu miesięcy.

Dbajcie o siebie i innych. Wszystkiego dobrego!

Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa