Sponsor naszej szkoły

Gala finałowa konkursu „Nauka dla Ciebie”

W czwartek, 14 października br. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczysta gala finałowa IV etapu konkursu „Nauka dla Ciebie”, który był częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Gościem wydarzenia był minister Przemysław Czarnek.

W  tym roku zadaniem konkursowym było opisanie, wykonanie oraz zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej, wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych. Ciężka praca się opłaciła – nasza drużyna znalazła się w gronie laureatów!

Na uroczystej gali uczniowie i nauczyciele otrzymali cenne nagrody. Dodatkowo, na jeden dzień prace konkursowe stały się eksponatami w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik. Zostały przedstawione zwiedzającym, którzy mogli je testować i zadawać pytania twórcom.  

Ponadto uczniowie mieli możliwość spotkać się z innymi drużynami, oglądać i testować ich pomoce oraz wymieniać się doświadczeniami. Specjalnie dla uczestników gali finałowej przygotowano stanowisko z nowoczesnym sprzętem do testowania wirtualnej rzeczywistości.

Nagrodzeni uczniowie:

Klarysa Włościak, Bartosz Ochenduszko, Łukasz Roczkalski, Szymon Purchla, Tomasz Miętka, Sebastian Sularz

Składamy serdeczne gratulacje!

Podczas gali uczestnicy mogli poznać prace konkursowe oraz ich twórców. Można było również obejrzeć pokazy naukowe. Było to ogromne przeżycie dla uczniów z całej Polski, którzy od marca tworzyli prototypy pomocy edukacyjnych.
W ramach tego projektu realizowane są takie działania jak m.in. „Naukobus” i „Planetobus”, konkurs „Nauka dla Ciebie”, Letnia Szkoła Prototypowania, prace badawczo-rozwojowe oraz zajęcia online. 

Opiekunem projektu był p. Marcin Duda

Wydarzenie można obejrzeć pod linkami:

Comments are closed.