Sponsor naszej szkoły

Jedziemy do Warszawy!

W czwartek drużyna z naszej szkoły odwiedzi Centrum Nauki Kopernik, aby wziąć udział w uroczystej gali konkursu „Nauka dla Ciebie”!
Na wiosnę nasza szkoła zgłosiła się do udziału w konkursie „Nauka dla Ciebie” organizowanym przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku zadaniem konkursowym było opisanie, wykonanie oraz zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej, wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych. Ciężka praca się opłaciła – drużyna znalazła się w gronie nagrodzonych.

Nasi nauczyciele wzięli udział w pięciodniowych warsztatach na temat prototypowania pomocy edukacyjnych – Letniej Szkole Prototypowania. Zajęcia były przygotowane przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik. Zdobyte umiejętności przydają im się w codziennej pracy. Uczniowie pracując w grupie mieli okazję samodzielnie szukać odpowiedzi na pytania naukowe.  

Na uroczystej gali uczniowie i nauczyciele otrzymają cenne nagrody. Dodatkowo, na jeden dzień prace konkursowe staną się eksponatami w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik. Zostaną przedstawione zwiedzającym, którzy będą mogli je testować i zadawać pytania twórcom.

Transmisję z gali można oglądać online:
na Facebooku: https://fb.me/e/IIXCUN31

lub na YouTube:  https://youtu.be/dQsojaOjEpA

Comments are closed.