Sponsor naszej szkoły

Obserwatorium w Niepołomicach

Czy meteoryt po upadku na Ziemię nadal jest gorący?

Po czym rozpoznać, że kawałek skały jest meteorytem?

Czy okruchy meteorytów w czasie spadania na Ziemię mogą się łączyć w większe kawałki?

Te i inne, równie ciekawe, pytania padły w czasie wycieczki klasy 2b do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Dzieci mogły obserwować przez lunetę Słońce, odwiedziły Planetarium, gdzie poznawały Układ Słoneczny i gwiazdozbiory🌌🔭🌠⭐☀️

Niezapomnianym przeżyciem była wizyta pod kopułą i zapoznanie się z pracą teleskopu. Na koniec uczniowie wysłuchali mini wykładu o meteorytach, obejrzeli okazy zgromadzone w gablocie, ale mogli również potrzymać jeden z nich w dłoniach i poczuć się jak prawdziwi odkrywcy.

Przed powrotem wszyscy „przymierzyli” strój kosmonauty.

Wrażeń było co niemiara!

Comments are closed.