Sponsor naszej szkoły

Ogromny sukces zespołu z SP z OI Nr 98 na wyzwaniu #HackEdu w ramach HackYeah! powered by GovTech

19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbył się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah!. Uczniowie ze szkół podstawowych z całej Polski wzięli udział w wyzwaniu #HackEdu, które polegało na stworzeniu projektu wymarzonej lekcji z Laboratoriami Przyszłości.

Tegoroczne wyzwanie #HackEdu to specjalna edycja dedykowana uczniom ostatnich klas ze szkół podstawowych z całej Polski. Zadanie polegało na stworzeniu przez uczniów projektu wymarzonej lekcji z wykorzystaniem sprzętu z katalogu wyposażenia Laboratoriów Przyszłości.

               Zespół w składzie: Włościak Klarysa 8b, Słowik Karolina 8b, Papież Maja 8b, Mielnik Kamila 8b, Adamczyk Bartosz 8b zajął drugie miejsce w Polsce!  #HackEdu! 2022

               Uczniowie przygotowali i zrealizowali projekt lekcji  „Smart ubrania”. W projekcie zespoły zastosował zaawansowane czujniki do pomiaru oświetlenia, temperatury, akcelerometru oraz żyroskopu. Uczniowie zaprogramowali mikrokontroler Arduino z programowalną taśmą RGB LED – WS2812.

               Dodatkowe nagrody otrzymali:

Karolina Słowik – nagroda za ukazanie pracy zespołu w mediach społecznościowych –  Instagram

Bartosz Adamczy – nagroda za konkurs wiedzy o GovTech

Maja Papież  – nagroda za konkurs wiedzy o  Europejskich Naukowcach

Bartek Adamczyk  – nagroda za  konkurs wiedzy o Europejskich Naukowcach

Nagrody wręczyła Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Minister Justyna Orłowska.

Gratulacje dla całego zespołu!

Opiekunem naukowym  zespołu był Pan Marcin Duda

Więcej informacji na stronie Ministra Edukacji i Nauki:  https://www.gov.pl/…/wyzwanie-hackedu-rozstrzygniete

Comments are closed.