Sponsor naszej szkoły

Ósmoklasiści w Galerii Zdzisława Beksińskiego

W grudniowym wyjściu kontynuującym cykl wycieczek edukacyjno – kulturalnych wzięli udział najstarsi uczniowie naszej szkoły. 19 grudnia ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć dwie wystawy prac Zdzisława Beksińskiego. Nowohuckie Centrum Kultury posiada stałą ekspozycję 50 obrazów olejnych artysty oraz w grudniu dodatkowo udostępnia zwiedzającym 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Są to: rysunki, obrazy i fotografie. Wobec dzieł Zdzisława Beksińskiego nie można pozostać obojętnym. Mistrz uwiecznił w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które jednocześnie fascynują i przerażają. Wreszcie krakowianie mają stałą ekspozycję prac Beksińskiego w swoim mieście. W dodatku w Nowej Hucie!

Comments are closed.