Światowy Dzień Zdrowia

Dzień Zdrowia 2022 w klasach młodszych
W tym roku skupiliśmy się na temacie  „Ruch to zdrowie”.

Chcieliśmy  zwrócić uwagę na ten ważny aspekt zdrowia, gdyż uaktywnienie ruchowe dziecka wpływa nie tylko na jego rozwój motoryczny, ale i pozostałe sfery rozwoju i funkcjonowania organizmu.
Klasy pierwsze wykonały prace plastycznie na temat  „Moja ulubiona zabawa ruchowa”. Z tych prac przygotowały swój klasowy album najciekawszych zabaw.

Klasy drugie brały udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”.

Dzieci utrwaliły i poszerzyły swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zagrożenia życia podczas wypadków.

Klasy trzecie wykonały gazetki do powieszenia w salach na temat „Nasze ulubione dyscypliny sportowe”. Były to ciekawostki, notatki i opisy, wycinki z gazet, rysunki uczniów, zdjęcia dzieci z klasy uprawiających daną dyscyplinę i ich sukcesy.

Powstały bardzo ładne prace popularyzujące sport i aktywność ruchową. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za udział. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej

7 kwietnia w Dniu Zdrowia.

Dziękujemy uczniom za udział, życzymy wspaniałych zabaw ruchowych i emocji sportowych na co dzień. Jesteśmy dumne z Waszych osiągnięć w przedstawionych na plakatach dyscyplinach sportowych. Gratulujemy !

Bożena Jedynak i Iza Bareła