Sponsor naszej szkoły

ŚWIĘTA WIELKANOCNE – KREATYWNIE

Wielkanoc tuż,tuż. To wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody przenikają się wzajemnie. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, a tradycje ludowe upamiętniają zarówno wydarzenia sprzed 2000 lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie. Wiosna rozpoczyna nowy cykl życia.Warto wraz z dziećmi obserwować te przemiany, kultywować wielkanocne zwyczaje i tradycje. Warto również wśród świątecznych porządków, zakupów i pośpiechu znaleźć czas na zrobienie czegoś wspólnie z dzieckiem.
Coś dla łasuchów:

Słodkie zajączki z lukrem

Kreatywnie:

cof

Wykorzystajcie wytłoczki i skorupki z jajek do stworzenia dekoracji na wielkanocny stół. Wytłoczkę możecie pomalować farbami na swój ulubiony kolor lub okleić papierem. W skorupkach możecie posiać rzeżuchę. Może też posłużyć jako wazonik na kwiatki. Reszta zawartości zależy tylko od Waszej wyobraźni. 

Miłej zabawy w przedświątecznym nastroju!

Comments are closed.