Sponsor naszej szkoły

Świetlica – 2 maj i 3 maj

Witajcie Kochani 🙂
Jak zapewne wiecie w sobotę, 2 maja oraz w niedzielę, 3 maja obchodziliśmy dwa bardzo ważne dla naszego kraju święta nazywane  świętami narodowymi, ponieważ są ważne dla całego narodu polskiego, czyli dla wszystkich Polaków. 2 maja był Dzień Flagi a 3 maja – święto obchodzone  dla upamiętnienia uchwalonej w tym dniu w roku 1791, czyli aż 229 lat temu, KONSTYTUCJI Polski. Konstytucja to taki dokument , w którym napisane jest jak powinno działać państwo, co wolno i nie wolno ludziom, którzy w Polsce mieszkają.
Każdy kraj, także Polska, ma swoje symbole narodowe. Oto krótki film, który przypomni Wam polskie symbole:

bajka o symbolach narodowych

A teraz, specjalnie dla Was, piosenka:

Piosenka Młodego Patrioty

A teraz proponuję kilka łamigłówek.Dobrej zabawy 🙂

Comments are closed.