Sponsor naszej szkoły

Świetlica – Ciepło, cieplej, gorąco…

Moi Drodzy!

Coraz częściej słyszycie informacje, że klimat się zmienia, a do jego ocieplenia przyczynia się zwiększona obecność dwutlenku węgla. Pojawia się wówczas pojęcie efektu cieplarnianego. Dla tych, którzy nie wiedzą jakie zjawisko opisuje, prezentujemy poniższy filmik:

Mam nadzieję, że teraz już znacie odpowiedź na pytanie: co takiego dzieje się w atmosferze i jaką rolę w tych procesach odgrywa człowiek?

Z pomocą osoby dorosłej możecie wykonać proste ćwiczenie, które lepiej przybliży Wam omawiane zjawisko:

Do plastikowej butelki lub słoika wkładamy termometr. Zakręcamy naczynie i umieszczamy je w nasłonecznionym miejscu. Obok kładziemy taki sam termometr. W razie niepogody można wykorzystać lampę biurkową, która zastąpi słońce. Po kilkunastu minutach  odczytujemy wskazania termometrów i porównujemy je. Który termometr wskazuje wyższą temperaturę?

Na koniec wspólnie  pośpiewajmy :

Wychowawcy świetlicy

Comments are closed.