Sponsor naszej szkoły

Świetlica – DBAJMY O PSZCZOŁY !

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wysokie temperatury i groźba suszy. W tym trudnym czasie spróbujmy zatroszczyć się o owady, a szczególnie o pszczoły. Gatunki zapylające, ( a do takich zaliczamy te pożyteczne owady ) są niezbędnym elementem przyrody i nie możemy pozwolić, by ich zabrakło !Zachęcam wszystkich do wykonania poidełka, które zwiększy szanse pszczół na przeżycie.

?

JAK PRZYGOTOWAĆ POIDEŁKO DLA PSZCZÓŁ?

?

Aby zrobić poidełko prawidłowo, powinniśmy przede wszystkim zapobiegać otwartej powierzchni wody. 

?

Możemy je zrobić np. wypełniając podstawkę kamieniami lub keramzytem. Można wypełnić ją w całości lub tylko częściowo, a wolne przestrzenie  uzupełnić mchem, kawałkami kory, patyczkami lub źdźbłami traw. Dzięki temu pszczoły mają jak sobie usiąść i mają jednocześnie wilgotny mech,  który pozwoli im bezpiecznie zaspokoić pragnienie. Woda nie może być zbyt wysoko. Lepiej nalać mniej wody i uzupełnić w ciągu dnia.  Tak przygotowane poidełko można postawić na balkonie , w ogródku lub parku.

Comments are closed.