Sponsor naszej szkoły

Świetlica – Dźwięki chciane i niechciane

Moi Drodzy!

Czy wiedzieliście, że 25 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem? Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi oraz jego wpływu na nasze zdrowie i życie. Może tutaj niektórych zaskoczymy informacją, że hałas jest drugim zagrożeniem człowieka w środowisku (zaraz po zanieczyszczeniach powietrza). Słowo hałas obejmuje pojęcie nieprzyjemnych albo niechcianych dźwięków.

A czy zastanawialiście się kiedyś jak działa słuch? Spójrzcie :

Dźwięk można usłyszeć, ale czy można go zobaczyć? Poniższe doświadczenie pokazuje, że można:

Zachęcamy, abyście z pomocą rodziców spróbowali wykonać takie ćwiczenie.

Wychowawcy świetlicy

Comments are closed.