Sponsor naszej szkoły

Świetlica-Jedzmy smacznie, zdrowo i kolorowo!

Na dzisiejszych zajęciach chcemy Was zachęcić do refleksji nad odżywianiem. Szczególną uwagę proponujemy zwrócić na negatywne skutki nadmiernego spożywania słodyczy. Proponujemy zastąpić  je warzywami i owocami, będącymi wspaniałym źródłem witamin
i minerałów. Są one bardzo zdrowe i do tego bardzo pyszne! Spróbujcie
i przekonajcie się o tym sami.

Przypominamy o zachowaniu właściwej higieny w przyrządzaniu posiłków i przed ich spożyciem. Szczególnie ważne jest mycie rąk. A tak działa mydło.

Przepis – „Sałatka owocowa w jabłku”
Składniki (na 1 porcję):
– 1 duże jabłko,
– winogrona,
– maliny,
– świeże listki stewii,
– 1 wykałaczka.


Z umytego jabłka odkrój wierzch. Następnie przy pomocy małego nożyka wykrój       z niego kwiat. Teraz pozbądź się wnętrza jabłka, a w jego miejsce włóż winogrona, maliny i listki stewii (można suszone owoce). Kwiatek jabłka wbij w „owocową miseczkę” na wykałaczce.

To pyszne drugie śniadanie zróbcie wspólnie z rodzicami!

Życzmy smacznego!

Wychowawcy świetlicy

Comments are closed.