Sponsor naszej szkoły

Świetlica – KOSMICZNA ODYSEJA CZ.III

Dzisiaj czeka nas absolutnie wyjątkowa obserwacja!!!
Mieszkańcy Polski będą mogli dostrzec na niebie kapsułę Dragon amerykańskiej firmy SpaceX w swoim pierwszym, historycznym locie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wraz z astronautami na pokładzie. Jest to pierwszy załogowy lot na orbitę okołoziemską wykonany przez prywatny statek kosmiczny.
A teraz szczegóły tej niezwykłej misji:
– 22:25 zobaczymy na niebie przelot  jasnej ISS ( Międzynarodowej Stacji Kosmicznej )
– 22:15 – 22:50 w ślad za ISS podążać będzie kapsuła załogowa Dragon z astronautami na pokładzie . Wyleci ona zza zachodniego horyzontu, przeleci poniżej konstelacji Lwa, przetnie gwiazdozbiór Panny i w okolicach Wagi wleci w cień Ziemi znikając nam z pola widzenia. W kulminacyjnym momencie lotu będzie można ją dostrzec nad pobliskimi domami i koronami drzew..
Cały przelot potrwa około 3-4 minut.
Czy wiesz, że:
-Astronauci odbędą trwającą ok. 20 godzin podróż z Florydy do ISS – ostatni raz amerykańscy astronauci siedzieli w amerykańskiej kapsule załogowej w 1972 roku- ostatni raz wystartowali z Florydy w 2011 roku.
Autor bloga „Z głową w gwiazdach” zaprasza Was na specjalną transmisję LIVE z tych obserwacji:

Z Głową w Gwiazdach

Comments are closed.