Sponsor naszej szkoły

Świetlica – Mali kucharze

Moi Drodzy!

Kontynuując tematykę zdrowego żywienia, chcemy zwrócić uwagę na Waszą małą pomoc rodzicom w kuchni. Zabawa w gotowanie , wcielanie się w rolę kucharza to super zabawa zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Ale nie tylko! To też doskonała okazja do posłuchania o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta i czemu jest ona ważna. Poza tym takie proste czynności manualne( mieszanie, ugniatanie,wykrawanie) mają ogromny wpływ na rozwój zręczności. Pamiętajcie jednak, że na pierwszym miejscu stoi Wasze bezpieczeństwo!

Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam, jak zrobić jeden z niezbędnych elementów odzieży gastronomicznej czyli czapkę kucharską. Obejrzyjcie poniższy filmik, a potem spróbujcie zrobić własnoręcznie.

Miłej zabawy!

Wychowawcy świetlicy

Comments are closed.