Ogólnopolski konkurs – Nauka dla Ciebie

Kolejny sukces naszego zespołu!

W Centrum Nauki Kopernik odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego  konkursu „Nauka dla Ciebie” realizowanego w ramach programu o tej samej nazwie. Laureaci odebrali nagrody z rąk wiceministra Dariusza Piontkowskiego.

Zespół uczniów  w składzie:

Kamila  Mielnik kl.8, Klarysa Włościak kl. 8, Maja Papież kl. 8, Karolina Słowik kl. 8, Agata  Skowron kl. 8 zajął pierwsze miejsce.

Ogromne gratulacje!

Dziewczyny zaprojektowały  i wykonały autorską pomoc dydaktyczną – „Komputerowa stacja kontroli procesu wegetacji roślin” – wykorzystuje ona  łatwo dostępne czujniki, by kontrolować parametry istotne dla prawidłowego wzrostu różnego rodzaju rośli. Praca wykorzystuje IoT (ang. internet of things – internet rzeczy), – by umożliwiać graficzną wizualizację stanu nadzorowanej rośliny. W zrealizowanej pracy zostały zastosowane mikrokontrolery zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Zadanie konkursowe tegorocznej edycji dotyczyło opracowania pomysłu na pomoc dydaktyczną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych. Łącznie do konkursu zgłoszono 58 prac. W inicjatywę zaangażowało się 117 nauczycieli i ponad 400 uczniów.

Opiekunem zespołu jest koordynator Laboratorium Przyszłości –  p. Marcin Duda

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu projektowego!

Relacja z gali wręczenia nagród dostępna jest na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: