Sponsor naszej szkoły

“Angielski to mus, niemiecki to plus”

 

W myśl tej zasady nasi uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego od klasy siódmej w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

 

Język niemiecki i język angielski mają wspólnego przodka – język germański. Te dwa języki mają wiele podobieństw w gramatyce i w słownictwie. Jestem przekonana, że każdy uczeń szybko zrozumie zdania: Meine Mutter hat blondes Haar. Sie ist intelligent. Sie kann gut singen ☺

 

Deutsch macht Spaß! – Język niemiecki sprawia przyjemność!

 

Na lekcjach języka niemieckiego wykorzystujemy kreatywne sposoby na naukę języka. Pierwszym sposobem są fiszki. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapamiętać trudne dla nas wyrazy i trenujemy naszą pamięć. Korzystamy z platformy Instaling , która poszerza naszą wiedzę, gdzie możemy poznać nowe słówka, ich znaczenie i odpowiedni rodzajnik. Filmy i seriale pozwalają przyswajać sobie nowe zwroty, zdania i wyrazy. Jeżeli wybierzemy formę z niemieckim głosem i polskimi napisami dodatkowo osłuchujemy się z językiem niemieckim. Podobnie muzyka i piosenki osłuchują nas z językiem. Korzystamy również z różnych słowników co ułatwia nam poznawanie nowych wyrazów. Wykorzystujemy różne quizy są zarówno dobre do nauki nowego materiału jak i do powtórki różnych tematycznych lekcji przed sprawdzianami.

Filipek Renata

KONKURSY

Dnia 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy

Z tej okazji zorganizowany został kiermasz Niemiecko – Hiszpański

Częstowaliśmy uczniów i nauczycieli specjalnościami z różnych krajów oraz odbył się konkurs z nagrodami wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

W grudniu 2023r. odbył się Konkurs na Kartę Bożonarodzeniową w Języku Niemieckim.

I miejsce zajął Adrian Abram – 7a

Wyróżnienie – Szymon Purchla – 8b

W  XI edycji Małopolskiego Konkursu SCRABBLE PO NIEMIECKU

I miejsce zajął Szymon Purchla z kl. 8 b.

Jednocześnie przeszedł do II etapu – półfinału i finału, który odbył się 20 marca 2024r.  w Instytucie Austriackim w Krakowie.