Sponsor naszej szkoły

Symbole Hiszpanii

Język hiszpański w naszej szkole.

Język hiszpański – EL ESPAÑOL jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Jego znajomość przyda nam się nie tylko w czasie podróży do Hiszpanii, ale także do wielu krajów Ameryki Południowej (np. Argentyny), Środkowej (np. Kuby) czy też Meksyku.

W naszej szkole od wielu lat uczniowie mają możliwość uczyć się tego pięknego języka. Mam nadzieję, że wykorzystają to w przyszłości, w czasie podróży czy też pracy zawodowej…

Na naszych lekcjach uczymy się slownictwa, gramatyki, ale czasami śpiewamy piosenki, oglądamy krótkie filmiki, odgrywamy scenki w języku hiszpańskim i gramy w quizizz. Wykonujemy też projekty czy prezentacje multimedialne, dzięki czemu wzbogacamy swoją znajomość języka oraz wiedzę o krajach hiszpańskojęzycznych.

Zachęcam do zaglądania na tę podstronę naszej szkoły. Znajdziecie tu linki do ciekawych stron do nauki języka, filmików na youtubie, projekty wykonane przez naszych uczniów, artykuły o ciekawych wydarzeniach związanych z Hiszpanią czy innymi krajami hiszpańskojęzycznym, a także informacje o konkursach.

Z okazji Walentynek – trochę słownictwa związanego z miłością i przyjaźnią oraz życzenia dla Was wszystkich

(projekty przygotowane przez Ewę Odrobinę i Julię Wójcik z 8a).>>Kliknij<<

¡Feliz Día de San Valentín!

Monika Nastały

Symbole Hiszpanii

KONKURS WIEDZY O HISZPANII

W maju chętni uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o Hiszpanii. Konkurs ten odbywa sie już od wielu lat, a w tym roku tematem przewodnim była stolica kraju – Madryt. Uczniowie przygotowując sie do konkursu zapoznawali się z informacjami o Madrycie, jego zabytkach i atrakcjach turystycznych korzystając z podanych przez nauczyciela stron Internetowych. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczą na żywo miejsca, o których się uczyli.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Filipowicz klasa 8A

II miejsce – Zuzanna Rachwał klasa 7A

III miejsce – Natalia Kamieniarz klasa 8B

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratuluję chęci poszerzenia swojej wiedzy i osiągniętych wyników!

Zachęcam do obejrzenia krótkiej prezentacji Pawła Cały z klasy 8B, właśnie o Madrycie.. .

Monika Nastały

¡LA PRIMAVERA HA LLEGADO! – Nadeszła wiosna!

SEMANA SANTA Y PASCUA EN ESPAÑA

(Wielki Tydzien i Wielkanoc w Hiszpanii)

Tradycje związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą w Hiszpanii różnią się od zwyczajów w naszym kraju. Nie ma tam poświęcenia pokarmów, nie ma Lanego Poniedziałku, ale są inne, ciekawe zwyczaje, o których napisała Wam Ewa Odrobina z 8a.

Niestety w tym roku, ze względu na pandemię, obchody Wielkiego Tygodnia będą miały inną formą. Myślę jednak, że warto przeczytać ten artykuł, zobaczyć zdjęcia,a może kiedyś będziecie mieć szczęście i spędzicie te Święta w Hiszpanii, najlepiej w Sewilli…przeczytaj