Sponsor naszej szkoły

Setna rocznica urodzin Stanisława Lema – konkursy

W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, najwybitniejszego pisarza polskiego literatury science – fiction.
Zachęcamy do wypożyczania książek tego autora z naszej biblioteki szkolnej.

Proponujemy uczniom klas VII i VIII konkursy związane z tą rocznicą organizowane przez Dom Kultury Podgórze.

 Konkurs literacki pt. „Pandemiczne SF” na opowiadanie lub komiks, którego fabuła będzie nawiązywać do zjawiska pandemii oraz do przewidywanych osiągnięć nauki i techniki, a także będzie ukazywać ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. W ramach konkursu przyjmujemy opowiadanie (maksymalnie 5 kartek A4 czcionka 12 pkt. Times New Roman) lub szkic komiksu.

Konkurs plastyczny pt. „Blaszany robocik” na formę przestrzenną nawiązującą do bohaterów „Bajek robotów” Stanisława Lema. Forma przestrzenna ma być stworzona wyłącznie z metalowych elementów (np. puszek, śrubek, gwintów, wkrętów i innych). 

Prace należy przekazywać do biblioteki szkolnej do końca marca. Za udział w konkursie uczniowie otrzymają oceny z języka polskiego i nagrody na koniec roku, a najlepsze zostaną przesłane do DK Podgórze.

Comments are closed.