Sponsor naszej szkoły

Symbole Hiszpanii

Język hiszpański w naszej szkole.

Język hiszpański – EL ESPAÑOL jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Jego znajomość przyda nam się nie tylko w czasie podróży do Hiszpanii, ale także do wielu krajów Ameryki Południowej (np. Argentyny), Środkowej (np. Kuby) czy też Meksyku.

W naszej szkole od wielu lat uczniowie mają możliwość uczyć się tego pięknego języka. Mam nadzieję, że wykorzystają to w przyszłości, w czasie podróży czy też pracy zawodowej…

Na naszych lekcjach uczymy się slownictwa, gramatyki, ale czasami śpiewamy piosenki, oglądamy krótkie filmiki, odgrywamy scenki w języku hiszpańskim i gramy w quizizz. Wykonujemy też projekty czy prezentacje multimedialne, dzięki czemu wzbogacamy swoją znajomość języka oraz wiedzę o krajach hiszpańskojęzycznych.

Zachęcam do zaglądania na tę podstronę naszej szkoły. Znajdziecie tu linki do ciekawych stron do nauki języka, filmików na youtubie, projekty wykonane przez naszych uczniów, artykuły o ciekawych wydarzeniach związanych z Hiszpanią czy innymi krajami hiszpańskojęzycznym, a także informacje o konkursach.

Z okazji Walentynek – trochę słownictwa związanego z miłością i przyjaźnią oraz życzenia dla Was wszystkich

(projekty przygotowane przez Ewę Odrobinę i Julię Wójcik z 8a).>>Kliknij<<

¡Feliz Día de San Valentín!

Monika Nastały

Symbole Hiszpanii