La comida en España – Jedzenie w Hiszpanii.

W ostatnich tygodniach na lekcjach języka hiszpańskiego poznawaliśmy słownictwo związane z jedzeniem i piciem. Mówiliśmy o tym co lubimy, a czego nie lubimy, co z reguły jemy na śniadanie, obiad czy kolację. Poznaliśmy też typowe dania kuchni hiszpańskiej.

Uczniowie klas ósmych oglądali filmiki, jak się przyrządza paellę, gazpacho czy tortillę hiszpańską. Układali proste przepisy, a także dialogi w restauracji.

Przed pandemią, w okresie poznawania takiego słownictwa. urządzaliśmy sobie lekcje kulinarne, w czasie których mieliśmy możliwość próbowania typowego hiszpańskiego jedzenia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku takie zajęcia odbędą sie znowu w naszej szkole.

Chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wykonali plakaty związane z jedzeniem i piciem, a Julia z 8a zrobiła bardzo ciekawą prezentację na temat kuchni hiszpańskiej. Zachęcam do obejrzenia prac przygotowanych przez naszych uczniów!

La comida espanola