Sponsor naszej szkoły

Kolejny sukces Robotics Academy!

Szanowni Państwo jest mi bardzo, miło poinformować, że amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny Boeing Company docenił realizowane projekty techniczne z zakresu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematic), które powstają na zajęciach Robotics Academy.

Nasi uczniowie zwyciężyli w konkursie – „Konstruktorzy marzeń” – otrzymując na realizację projektów technicznych 3.500 PLN!

Uczniowie przedstawili projekt realizujący bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze z i do szkoły – „Smart clothes – safety of the future”. Zaproponowane „inteligentne” wyposażenie rowerzysty będzie korzystało z nowoczesnych techniki opartych o mikroprocesory jednoukładowe, mikrokomputer Raspberry Pi oraz zestawy czujników GPS, ciśnienia, temperatury, wilgotności i aktywne systemy wizualno-sygnalizacyjne (elastyczne matryce LED).

Zespół projektowy w składzie:
Mikołaj Nowakowski kl. 8a,
Jakub Warzecha kl. 8a,
Krzysztof Kołton kl. 8a,
Dariusz Koziara kl. 7a,
Bartosz Ochenduszko kl.6c,
Wiktor Kot kl.6c.

Koordynatorem projektu jest: p. Marcin Duda Gratulujemy!

http://www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-z-zestawem-edukacyjnym/konstruktorzy-marzen/

http://www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-z-zestawem-edukacyjnym/konstruktorzy-marzen/4-edycja-km/

Comments are closed.