Sponsor naszej szkoły

Opowieści zza sceny – wyjść edukacyjno – kulturalnych ciąg dalszy

W sobotę, 12 października odwiedziliśmy Teatr Bagatela, który obchodzi jubileusz 100 – lecia istnienia. Wzięliśmy udział w niezwykle interesujących warsztatach, na których poznaliśmy kulisy pracy aktorów i innych osób odpowiedzialnych za przygotowanie przedstawień. Pan Piotr Urbaniak, aktor i dziennikarz, oprowadził nas po wszystkich zakamarkach teatru. Zobaczyliśmy pracownię krawiecką, plastyczną, pomieszczenia operatorów: dźwięku i światła, inspicjenta. Mogliśmy pohasać po scenie, sami zrealizować nagranie, przymierzyć kostiumy i peruki, obejrzeć elementy scenografii. Na koniec każdy z nas otrzymał pamiątkowy notes z napisem Teatr Bagatela.

Polecamy również zobaczyć wystawę jubileuszową ,,Teatr Bagatela 1919 – 2019” znajdującą się w Pałacu Sztuki przy Placu Szczepańskim.

Comments are closed.